Czy muszę być biegła(-y) w używaniu technologii, żeby wziąć udział?

Wręcz przeciwnie. Jesteśmy po to, aby pomóc każdemu stawiać pierwsze kroki w wdrażaniu projektowania technologicznego. Dlatego każdy nowy uczestnik w pierwszym półroczu uczy się Cyfrowego ABC, czyli podstaw o pracy z narzędziem cyfrowym, wyszukiwaniu w sieci, zarządzaniu plikami, itp. Dopiero po zapoznaniu się z podstawowymi pojęciami, przechodzimy do programowania wizualnego. Powoli, cierpliwie, w Waszym tempie.

Ile czasu muszę poświęcić na zajęcia w Jasne?

To bardzo zależy od poziomu Twego zaangażowania! Wielu nauczycieli szybko się wkręca i chcą coraz bardziej pogłębiać wiedzę i umiejętności na własną rękę.

Z doświadczenia wiemy ,że zazwyczaj jest to około dwóch godzin tygodniowo. Z tym, że czasami to jest praca samodzielna (zapoznanie się tematem nowej lekcji), czasami zajęcia z mentorem (dwa razy w miesiącu po 90 min), a czasami wdrażanie lekcji w klasie.

Do czego dokładnie mam dostęp w trakcie programu?

Program się składa z trzech podstawowych elementów:

  1. Treść: platforma e-learningowa, na której są umieszczone wszystkie lekcje, kreatywne zadania, scenariusze i gotowe plany lekcji do wdrożenia w klasie

  2. Warsztaty: cykliczne zajęcia wirtualne z mentorem dwa razy w miesiącu - wspólnie wykonujemy projekty, zadajemy pytania, zdobywamy warsztat techniczny

  3. Wsparcie: konsultacje indywidualne zawsze i na każdy temat. Pomagamy w każdym zagadnieniu na bieżąco oraz tworzymy wydarzenia dla społeczności, aby się uczyć od siebie nawzajem

Jak długo trwa program Jasne?

Na rynku powstało i wciąż powstaje mnóstwo programów kształcących nauczycieli, jednak niewiele się skupia na holistycznym wsparciu od podstaw; wiele programów skupia się na opanowaniu jednego konkretnego narzędzia czy metody. Program "Laboratorium przyszłości" zaopatrzy szkoły podstawowe w zaawansowany sprzęt, taki jak drukarki 3d czy mikroprocesory. Jednak wciąż brakuje systemu wsparcia metodyczno-merytorycznego dla nauczycieli.

“Jasne” pomaga nauczycielom nadążać za nowymi cyfrowymi trendami oraz w sposób metodyczny, przemyślany i zintegrowany wdrażać je w klasie. Opracowaliśmy i przetestowaliśmy we współpracy z setkami nauczycieli i dzieci model uczenia (sIę), który pozwala na stopniowe poznawanie nowych tematów, rozszerzeń, aplikacji i narzędzi.

Nasz program jest skonstruowany na od 1 do 3 lat.

Z jakich narzędzi i platform będziemy korzystać? Czy są bezpłatne?

Wszystkie aplikacje, rozszerzenia i platformy są dostępne w wersji darmowej i właśnie na nich oparte są nasze scenariusze. W chwili obecnej wykorzystujemy następujące narzędzia:

* Scratch

* TinkerCad

* Kahoot!

* CoSpaces

* Teachable Machine

* Wiele innych!

Trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy najlepsze praktyki, poznajemy i testujemy nowe narzędzia, ciągle rozwijając i poszerzając bibliotekę scenariuszy i lekcji

Nie przepadam za nowymi technologiami. Boję się, że nie poradzę sobie. Czy Jasne to program dla mnie?

Tak!

Pomogliśmy już setkom nauczycieli, którzy nie mieli żadnego doświadczenia uczenia przy pomocy narzędzi cyfrowych. Mamy kilkanaście lat doświadczenia pracy z dziećmi, jak też z debiutantami cyfrowymi i jesteśmy w pełni przygotowani, aby bezboleśnie wdrożyć podstawy projektowania technologicznego i każdego nauczyciela przygotować do bycia cyfrowym Twórcą i Mentorem w swojej szkole.

Masz więcej pytań? Odezwij się!

Odpowiemy, porozmawiamy, doradzimy. Napisz do nas.